20.11.2010 - CACIB Nitra - Slovakia
judge: Václavík Miroslav (CZ)
results by: Slovakia Dobermann
BLACK MALES
Youth class:
Exc.1, CAJC - Tahi-Reme IGOR (Andres Crockett del Citone - Tahi-Reme Giniti)
Exc.2 - Santa Julf RUSSIAN BOY (Pride of Russia Kaspij - Santa Julf Ingrid)
Exc.3 - EXCELLENT Goldest Diamond (Chriss z Padoku - Sant Kreal Harisma)
Vg.4 - KRONOS Restless Heart (Urian Miratio - Cassia Goldest Diamond)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB - CHARMY Moravia Heart (Tahi-Reme Diablo - Kima Daker)
Exc.2, res.CAC - AL-SAMIR Avasir (Chriss z Padoku - Graciella Halit Pasa)
Open class:
Exc.1, CAC - ALFA REGAL de Terra Mirabili (Fedor del Nasi - Vivienne Miratio)
Vg.2 - HARRAS HAICO Alary Aslar (Urian Miratio - Bon Jour Alary Aslar)
absent - FAMOUS FIDEL di Perlanera (Zordan Zewi del Citone - Tahi-Reme Ruthy)
absent - WINNER Halit Pasa (Batler de Grande Vinko - Sonique de Grande Vinko)
Working class:
Exc.1, CAC - FAN-FAN de Grande Vinko (Tamerlan iz Slavnoi Stai - Notrdam de Vinko)
Exc.2 - GURSEL GON Perla Brzeszcz (Pako Daker - Eria Pro Marica Diona)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - ARMANI de Terra Mirabili (Fedor del Nasi - Vivienne Miratio) - finished Slovakia Champion
Honour class:
Exc.1, CAC - CHRISS z Padoku (Carlos z Padoku - Sant Kreal Riorita)
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1, CAJC - BOGDAN del Nasi (Fedor del Nasi - Raquel of Tanderberg)
absent - PRESIDENT King of Darkness (Ron del Fiorsilva - Gem'Givveeon Rocca)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Dobiara's DJ DIABLO (Sant Kreal Zeus - Hercogine Boriada No Demetra)
Exc.2, res.CAC - AKIM Gold Svem (Gaston od Dvou Lvu - Egoda Jumper)
Open class:
Exc.1, CAC - ANUBIS od Demona (Citto v.d. Wüdritz - Lessi Extra Moravak)
Champion class:
Exc.1, CAC - EXPLOITED Restless Heart (Kirk Kroy z Helfstyna - Ardens Stonerose)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1 - PRISCILLA PRESLEY Morgantina (Dream Star of Bedea - Hellen Hunt Morgantina)
Youth class:
Exc.1, CAJC - IVETTE IVY Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
Exc.2 - Tahi-Reme ICY (Andres Crockett del Citone - Tahi-Reme Giniti)
Exc.3 - BEALY Artep Moravia (Kravallo v. Shmiedbauerut - Daisy Sweet Perla Brzeszcz)
Vg.4 - JULIETTE JOSEPHINE Alary Aslar (Turbo Rhodes de la Villa de Channes - Bacardi Alary Aslar)
Vg. - IDA CORR Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
absent - CAMILLA di Perlanera (Zordan Zewi del Citone - Tahi-Reme Roxana)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - DIANA Best Cerber (Eria Pro Timur Taurus - Athena Best Cerber)
Vg.2 - HALLE BERRY Elite House (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Arizona Elite House)
absent - HOLLY HILL Perla Brzeszcz (Pako Daker - Eria Pro Marica Diona)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - OLYMPIA ONYX King of Darkness (Come As You Are Jared - Come As You Are Vesta)
Exc.2, res.CAC - OLA OLIVIA Morgantina (Tahi-Reme Romeo - Hellen Hunt Morgantina)
Vg.3 - MEGAN z Tomky (Baron Zidan z Tomky - Sant Kreal Udacha Neva)
Vg.4 - CARMEN DONSA from Fourteenth Meridian (Don Diego v. Harten Kern - A'Sara Nigre from Fourteenth Meridian)
absent - Remijaguare CHARMI (Livonijas Baron Ikos Immortal - Remiojaguare Alida Joline)
Working class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - MAGIC MANDY z Tomky (Baron Zidan z Tomky - Sant Kreal Udacha Neva)
Vg.2 - DANGEROUS LADY Alary Aslar (Grant di Villa Conte - Angie Alary Cerny Poklad)
Champion class:
Exc.1, CAC - ZARITA Miratio (Smart Wood Hills Ellington Garry - Selema Miratio)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1 - PAOLA PAOLINA Morgantina (Dream Star of Bedea - Hellen Hunt Morgantina)
Youth class:
Exc.1, CAJC - RED ROYAL ROSE de Grande Vinko (Tahi-Reme Gerett - Orange de Grande Vinko)
Exc.2 - INDHIRA Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
absent - PARADISE King of Darkness (Ron del Fiorsilva - Gem'Givveeon Rocca)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - DEMETHER Best Cerber (Eria Pro Timur Taurus - Athena Best Cerber)
Open class:
Exc.1, CAC - DOLCHE VITA v. Haus King of Queens (Bulwaway Jazz v. Wolf Stamm - Anastasia v. Haus King of Queens)
Exc.2, res.CAC - OPHRA King of Darkness (Come As You Are Jared - Come As You Are Vesta)
Vg.3 - Elizar JANDA (Pako Daker - Eria Pro Ratina Z)
Working class:
Vg.1 - ENSHANTRESS ELLIE de Grande Vinko (Jalu-Ja'akov v. Diaspora - Orange de Grande Vinko)