judge: Dr Pierluigi PEZZANO (I)
entries: 49
results by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Show was sponsored by company Belcando & Grau
A'CONDOR v. Residenzschloss & CRAZY CARLOTTA v. Residenzschloss
BLACK MALES
Baby class:
Vg offspring - AMAROK v. Allegro (Pako Daker - Fiona Fiora)
Vg offspring - APOLLO v. Eichtal (Yankee v. Klingbach - Ilex v.d. Rheinaue)
Puppy class:
G offspring - CHAMPION v.d. Leibgarde (Bosz v. Burghof - Dakota v. Lowen Dom)
Youth class:
Vg.1, Jugendlandessieger Württemberg - CARLOS v. Kunstadt (Hilo v. Nemesis - Anjuli v. Kunstadt)
Vg.2 - Pride of Russia YAROSLAV (Teraline Midgard - Pride of Russia Barracuda Boomaye)
Vg.3 - ASKO v.d. Dobiaue (Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)
Vg.4 - AGATHAN FERO v. Fenris (Hilo v. Nemesis - Jacira v. Nemesis)
G. - AKKI v. Hexenzauber (Hektor v. Ferrenberg - Wilma v. Eschenbruch)
disq. - ECCO v. Londorf (F'Hiram-Abif Royal Bell - Ivette Les Deux Peupliers)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, Landessieger Württemberg, BOB - ORSON v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)
Exc.2 - WARANO v. Weser-Ems (Ustinov v. Residenzschloss - Smart Wood Hills Jasmin)
Open class:
Exc.1 - LORS v.d. Rheinaue (Caliandro v. Nemesis - Sara v. Klingbach)
Working class:
Exc.1, res.CAC - HERKULES v.d. Rheinaue (Urbano del Diamante Nero - Fenja v.d. Rheinaue)
Exc.2 - BRISCO v. Leth (Balou v. Ferrenberg - Moshimoskita v. Trokadero)
Champion class:
Exc.1 - JAMAL v. Landor (Nitro del Rio Bianco - Florenza v. Landor)
BROWN MALES
Puppy class:
Vg offspring - GAETANO COSTA v. Nobel Line (Zordan Zewi del Citone - Ansochristo Caprice)
Youth class:
Vg.1, Jugendlandessieger Württemberg - NAPOLEON v. Alten Adel (Achilles v.d. Bruggenern - Scarlett of Mon-Ja-Mes)
Intermediate class:
Exc.1 - ASGARD v. Fenris (Hilo v. Nemesis - Jacira v. Nemesis)
Exc.2 - MIMMO v. Ferrenberg (Bosz v. Burghof - Escara v. Alten Adel)
Working class:
Exc.1, res.CAC - Pride of Russia KASPIJ (Fedor del Nasi - Euro Dinamika iz Zoosfery)
Champion class:
Exc.1, CAC, Landessieger Württemberg - A'CONDOR v. Residenzschloss (Fedor del Nasi - Chaterinie Halit Pasa)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vg offspring - CILLI v. Niebelungenring (Hilo v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
Vg offspring - ALLEGRA v. Allegro (Pako Daker - Fiona Fiora)
Puppy class:
Vg. offspring 1 - BANJA v. Niebelungenring (Hilo v. Nemesis - Inouk v. d. Rheinaue)
Vg. offspring 2 - BAJA v. Fenris (Pathos delle Querce Nere - Naemi v. Klingbach)
Vg. offspring 3 - ALPINA LEWAN v. d. Drachenhohle (Chester v.d. Topferstadt - Baisha v.d. Rotbuche)
Youth class:
Vg.1, Jugendlandessieger Württemberg - OPHELIA v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)
G. - AVERY v. Hexenzauber (Hektor v. Ferrenberg - Wilma v. Eschenbruch)
Intermediate class:
Exc.1 - NOVALIS v. Nemesis (Hilo v. Nemesis - Borana v. Nemesis)
Exc.2 - FAYETTE v. Burgenland (Chester v.d. Topferstadt - Amalia v. Burgenland)
Open class:
Exc.1, CAC, Landessieger Württemberg - CRAZY CARLOTTA v. Residenzschloss (Urbano del Diamante Nero - Paloma v. Residenzschloss)
Exc.2, res.CAC - ROMY v. Klingbach (Falco v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
Exc.3 - BONITA v. Hastenbach (Chester v.d. Topferstadt - Gina v.d. Titanshohle)
Exc.4 - DEA del Nasi (Sant Kreal Zeus - Pride of Russia Dasha)
Exc. - BELLONA v.d. Bruggenern (Latino Lorenco v. Cobra - Estelle v. Erdburger Moor)
Working class:
G. - AMY v.d. Leibgarde (Ortos v. Aurachgrund - Zarina v.d. Bollenruthen)
Honour class:
Exc.1 - Ansochristos CAPRICE (Strolls Falk - Ansochristos Alkaringua)
Champion class:
Exc.1 - BECKERS MYSTIQUE v. Nobel Line (Terror Lewan v. Jahrestal - Kriegerhoh Odessa)
BROWN MALES
Youth class:
Vg.1, JugendLandessieger Württemberg - AMIRA v. Fenris (Hilo v. Nemesis - Jacira v. Nemesis)
Vg.2 - MARA v. Alten Adel (Achilles v.d. Bruggenern - Scarlett v. Mon-Ja-Mes)
Intermediate class:
Exc.1, res.CAC - ODAME v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)
Working class:
Exc.1, CAC, Landessieger Württemberg - STELLA v. Klingbach (Hilo v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
Exc.2 - ZARINA v.d. Bollenruthen (Quincy v. d. Bollenruthen - Sally v. d. Bollenruthen)
Veteran class:
Exc.1, VETERAN SIEGER - CLEO v. Moeser Schloss (Baron v.Lechfeld - Ilka v. Tagona)