judge: Rade Vesic (SRB)
results by: Sylwia Salmanowicz, Elite House Kennel
BLACK MALES
Youth class:
Exc.1, CACJ, LUXEMBOURG JUNIOR CHAMPION, BEST JUNIOR MALE - KANYE Elite House (Dante delle Querce Nere - Arizona Elite House)
Exc.2 - Jeffrey Ruholfia ARAGORN (Farentino Wot a Thriller - Fitzkin Finesse)
Exc.3 - Newfords ELEVENTH HOUR (McKennah Alson - Emrichme Bermuda)
Intermediate class:
Exc.1, CACL - GANGSTER-DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora-Fedone de la Villa Valiano)
Exc.2, res.CACL - BILL BARON Apologeta (Elton Extra Moravak - Drussie Star of Bedea)
Exc.3 - UNNAS Daker Poland (Pako Daker - Luna Daker)
Open class:
Exc.1, CACL, res.CACIB - Neford CRANBERRY FIZZ (Champagne King - Emrichme Bermuda)
Exc.2, res.CACL - SARRAS dei Nobili Nati (Red Rascal del Fiorsilva - Mission Impossible dei Nobili Nati)
Exc.3 - Livonija Baron NOSTRADAMUS (Livonija Baron Heart of Hamlet - Livonija Baronessa Kingly Kassandra)
Exc.4 - FIGLIO FEDELE di Arone de la Villa Valiano (Grand Mollis Armani - Verone Taiswan de la Villa de Channes)
Exc. - DON CARLOS Tirana (Tahi-Reme Zebulon - Birma Tirana)
Exc. - JIM van't Genebos (Matrix di Casa Giardino - Guna van't Genebos)
Exc. - Newfords FAME MONSTER (Keyalas Dream Machine - Emrichme Bermuda)
Working class:
Exc.1, CACL, CACIB, BEST MALE, BOB - JORAM JUPITER Steinhage Grad (Pathos delle Querce Nere - Dama Steinhage-Grad)
Exc.2, res.CACL - DARK de la Vallee de la Seine (Elgoseros du Clos des Grognards - Tara Onyx of Djarmati)
Exc.3 - Pride of Russia SAPHRON (Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)
Champion class:
Exc.1, CACL, LUXEMBOURG CHAMPION - Pride of Russia ODIN (Boris iz Doma Domeni - Sharon iz Zoosfery)
Exc.2, res.CACL - DESTINY dei Nobili Nati (Red Rascal del Fiorsilva - Freccia dei Nobili Nati)
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1, CACJ, LUXEMBOURG JUNIOR CHAMPION - EXCALINUR del Cuore Nere (Evandeur de Lacluse et Mijoux - Dolce Amore del Cuore Nero)
Intermediate class:
Exc.1, CACL - BOZA BESTLINE v. Jahrestal (Alea By the Sea - Tequila Lewan v. Jahrestal)
Exc.2, res.CACL - Semper Fidelis I'M THE BOSS (Pride of Russia Kaspij - Come As You Are Tiffanny)
Open class:
Exc.1, CACL - LeLetton GOLD GOLDIROY (Imidz Bronko Barbados Dalores - Irma Katrin Berg)
Working class:
Exc.1, CACL - IVAN Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1, BEST BABY - DI'NASTJA v. Zarowmoor (Pride of Russia Odin - Anja v. Zarowmoor)
Vp.2 - HERA-DIATHOS de la Villa Valiano (Pathos delle Querce Nere - Diaspora-Fedone de la Villa Valiano)
Puppy class:
Vp.1, BEST PUPPY - Krieger's SERBIAN SURPRISE (Maxim di Altobello - Krieger Mystique)
Vp.2 - H'IENA C'SENJA du Reflet des Songes (Pride of Russia Kaspij - C'Senja-V'Ummanaq du Reflet des Songes)
Vp.3 - Tahi-Reme ZORINA (Urbano del Diamante Nero - Tahi-Reme Ameeriah)
Youth class:
Exc.1, CACJ, LUXEMBOURG JUNIOR CHAMPION, BEST JUNIOR FEMALE, BEST JUNIOR - Jojavik MOLLY MOBSTER (Krieger's The Wizard of Oz - Jojavik Gangsters Moll)
Exc.2 - Tahi-Reme TYRA (Hero di Casa Fox - Tahi-Reme Ameeriah)
Exc.3 - ZELDA ZELANDA di Perlanera (Zordan Zewi del Citone - Juanita di Perlanera)
Exc.4 - PRIMA DONNA Miratio (Tahi-Reme Zebulon - Selema Miratio)
Exc. - E... del Cuore Nere (Evandeur de Lacluse et Mijoux - Dolce Amore del Cuore Nero)
Exc. - KAJA v.d. Donauhoeve (A'Condor v. Residenzschloss - Fenya v.d. Donauhoeve)
Intermediate class:
Exc.1, CACL - GAIA-DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano)
Exc.2, res.CACL - Grand Mollis CAMPARI (Effendy iz Zoosfery - Sant Kreal Bellissima)
Open class:
Exc.1, CACL, res.CACIB - VEGA dei Nobili Nati (Varenne di Casa Giardino - Goldengoal dei Nobili Nati)
Exc.2, res.CACL - KARMA Betelges (Ale'Alamos del Citone - Zora Betelges)
Exc.3 - Ken-Ti's IOTA (Pako Daker - Ken-Ti's Bekka)
Exc.4 - Newfords JUST DANCE (Keyalas Dream Machine - Emrichme Bermuda)
Exc. - SUSHI Daker (Pako Daker - Luna Daker)
Vg. - TAIGA Daker (Fedor del Nasi - Ornella de Grande Vinko)
Working class:
Exc.1, CACL - GLAMOURGIRL dei Nobili Nati (Red Rascal del Fiorsilva - Goldengoal dei Nobili Nati)
Exc.2, res.CACL - Rellaps ELLA (Ramonburg's Chinji - Rellaps Abigail)
Champion class:
Exc.1, CACL, CACIB, LUXEMBOURG CHAMPION - IVETTE IVY Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
Exc.2, res.CACL - Amazon RUSSIAN ROMANCE (Grand Mollis Armani - Amazon She Will Be Loved)
Exc.3 - VANILLA SKY dei Nobili Nati (Varenne di Casa Giardino - Goldengoal dei Nobili Nati)
Exc.4 - RIHANA Daker Poland (Maxim di Altobello - Peri Daker)
BROWN FEMALES
Youth class:
Exc.1, CACJ, LUXEMBOURG JUNIOR CHAMPION - Tahi-Reme UNIQUE (Pride of Russia Kaspij - Tahi-Reme Didiane)
Vg.2 - Pride of Russia ENERGY (Pride of Russia Odin - Pride of Russia Kralja)
Vg.3 - Semper Fidelis JE T'AIME (Pride of Russia Kaspij - Semper FIdelis Cherie)
Intermediate class:
Exc.1, CACL - GRETA MARLENE DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano)
Open class:
Exc.1, CACL - Rellaps JETTA (Fedor del Nasi - Focus Once Upon a Time)
Working class:
Exc.1, CACL - EDEN'JI du Parc des Marais d'Opale (Ramonburg's Chinji - Carla T'Chanel du Clos des Poulains Noirs)
Champion class:
Exc.1, CACL, LUXEMBOURG CHAMPION - KARAKORUM v.d. Tidianshöhle (Gordon Royal Bell - Habi v.d. Tidianshöhle)
Exc.2, res.CACL - FIRST BABY des Yeoux de la Revanche (Prins Paris v. Jahrestal - Tabata des Ceps Fleuris)
Exc.3 - SUBARU v. Haus Erfulunngen Vunschen (Modus Ost Udo Uilliam - Zolotaya Dinastiya Margaret)