judge: Rudi Killmaier (D)
entries: 27
results by: v.d. Dobiaue kennel
BLACK MALES
Puppy class:
Vp.1 - EL SANTOS v. Füllbach (Modus Ost Muzhik - Cola v. Füllbach)
Youth class:
Vg.1 - DIAVOLO v. Kunstadt (Zordan Zewi del Citone - Anjuli v. Kunstadt)
Vg.2 - DALI v. Kunstadt (Zordan Zewi del Citone - Anjuli v. Kunstadt)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - GORDON v. d. Bruggenern (Leo v. Markischen Land - Dharma v.d. Bruggenern)
absent - ENIGNE BORO Bohemia Superb (Hilo v. Nemesis - Anche Nigre from Fourteenth Meridian)
Open class:
Exc.1 - FAROUK v. Safir (Latino Lorenco v. Cobra - Brina v. Safir)
Vg.2 - FUNKY FIRE Dobi Royal (Matrix di Casa Giardino - Charming Cobra Dobi Royal)
absent - OLE OKAIDO v. Bayrischen Löwen (Zarek v. Warringhof - Kiowa v. Bayrischen Löwen)
Champion class:
Exc.1, res.CAC - CUMA v. Kunstadt (Hilo v. Nemesis - Anjuli v. Kunstadt)
BROWN MALES
Open class:
Exc.1, res.CAC - BALDUR HERZOG v. Württemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Ritterburg)
Champion class:
Exc.1, CAC - GRANDE FERNANDO v. Safir (Latino Lorenco v. Cobra - Brina v. Safir)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1 - NIKITA v. Hellerwald (Franco v. Harten Kern - Djana v. Hellerwald)
Puppy class:
Vp.1 - Sant Kreal CESARIA (Tahi-Reme Gerett - Sergius-Aleksandrija Fabula)
Youth class:
Vg.1 - HATARI Opus Meum (Eria Pro Golden Fire - Nestea Nesi Iblis)
Vg.2 - DJAMILA v. Kunstadt (Zordan Zewi del Citone - Anjuli v. Kunstadt)
Vg.3 - BARONESSA v. Ambassador (Mitto del Nasi - Zemic's Arwen)
Vg.4 - RAMSEY v. Marosk (Tschet Graf of Mon-ja-mes - Flair Opus Meum)
Intermediate class:
Exc.1, res.CAC - BELLADONNA v.d. Dobiaue (Hilo v. Nemesis - Aurora Arriva Aldman)
Open class:
Exc.1 - LILU v.d. Fuggerstadt (Don Diego v. Harten Kern - Crazy v.d. Fuggerstadt)
Exc.2 - GILL v. Safir (Latino Lorenco v. Cobra - Brina v. Safir)
Working class:
Exc.1 - LUCIA v.d. Burgstätte (Comet v. Burghof - Carla v.d. Burgstätte)
Exc.2 - FLAIR Opus Meum (Urbano del Diamante Nero - Mystic Hazel Ginga House)
Exc.3 - ILSE v. maindreieck (Quint v. Edertal - Domina v. Maindreieck)
Champion class:
Exc.1, CAC, BOB - ANJULI v. Kunstadt (Ramonburg's Chinji - Tahi-Reme Zoe)
BROWN FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - Smart Wood Hills ZAPATA'S MUSE (Smart Wood Hills Dzhester Gold - Smart Wood Hills Bogemia)
Champion class:
Exc.1, CAC - DONNA v. Burgenland (Santa Julf Efrat - Amalia v. Burgenland)
Veteran class:
1st place, Veteransieger - CARA v.d. Fuggerstadt (Orko v. Marosk - Assisa v.d. Fuggerstadt)