judge: Janeiro Franciso Salvador (P)
entries: 37
results by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
BLACK MALES
Puppy class:
absent - GOSTH-ALTOBELLO de Lacluse et Mijoux (Maxim di Altobello - Calysta de Lacluse et Mijoux)
Youth class:
Vg.1 - FOENIX-FIRE Forever Star (Simon Betelges - Moonflower de Grande Vinko)
Intermediate class:
Exc.1 - NEW FAME Monster (Keyalas Dream Machine ay Nytbonn - Emrichme Bermuda at Newford)
Exc.2 - FLEMING JERONIMO du Reflet des Songes (Jeronimo v. Nemesis - Broadway-V'Ummanaq du Reflet des Songes)
Exc.3 - F'ARES-PATHOS du Reflet des Songes (Pathos delle Querce nere - V'Ummanaq du Reflet des Songes)
absent - FEELING-ARONE de la Villa Valiano (Grand Mollis Armani - Verone-Taiswan de la Villa de Channes)
Open class:
Exc.1, res.CAC - EL CID du Wot a Thriller (Pako Daker - Keyalas Wot a Thriller)
Exc.2 - Newford CRANBERRY FIZZ (Champagne King - Emrichme Bermuda at Newford)
Vg.3 - ELIOT-JERONIMO v. Steinigerweg (Jeronimo v. Nemesis - Ackita-Urzana v. Steinigerweg)
Vg.4 - Pride of Russia OSCAR (Boris iz Doma Domeni - Sharon iz Zoosfery)
absent - DARK de la Vallee de la Seine (Elgos Eros du Clos des Grognards - Tara Onyx of Djarmati)
Working class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - F'WILLOW PATHOS du Reflet des Songes (Pathos delle Querce Nere - V'Ummanaq du Reflet des Songes)
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1 - FOEBUS du Manoir de Rouge Camp (Pride of Russia Kaspij - Banshee du Manoir de Rouge Camp)
Champion class:
Exc.1, res.CACIB - FURYO ZELDOR des San Marin (Fedor del Nasi - Martha Zelena Betelges)
BLACK FEMALES
Puppy class:
Vp.1, BEST PUPPY - GANJA GUSTA of Pride of Black Ice (Alea By The Sea - Excentric Empress of Devil Inside)
p.2 - Newfords ONE VISION (Amazon Talk of The Devil - Emrichme Belgium at Newford)
Youth class:
Exc.1, BEST JUNIOR - GAIA DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano)
Exc.2 - KARMA Betelges (Ale'Alamos del Citone - Zora Betelges)
Exc.3 - GAIA des San Marin (Cisko Nitro of Devil Inside - Celene Cerrydwen des San Marin)
Vg.4 - GWENDY-DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - F'GINGER V'UMMANAQ du Reflet des Songes (Pathos delle Querce Nere - V'Ummanaq du Reflet des Songes)
Exc.2, res.CAC - FOREVER HELGA du Wot a Thriller (F'Hiram-Abif Royal Bell - Keyalas Wot Helsinki)
Exc.3 - Newfords JUST DANCE (Keyalas Dream Machine ant Nytbonn - Emrichme Bermuda at Newford)
Exc.4 - FATALE BABY des Yeux de la Revanche (Bacchus F'Hiram du Reflet des Songes - Appy Baby Des Ceps Fleuris)
Vg. - FARAHNAZE del Palazzo di Shanta (Dejan Donevic del Palazzo di Shanta - Bomba Latina del Palazzo di Shanta)
Vg. - F'DYLAN V'UMMANAQ du Reflet des Songes (Pathos delle Querce Nere - V'Ummanaq du Reflet des Songes)
Working class:
absent - DURGA-MAA-V'UMMANAQ du Reflet des Songes (F'Hiram-Abif Royal Bell - V'Ummanaq du Reflet des Songes)
Champion class:
Exc.1 - DUCHESS DUSH SQUASH v. Dockerman (Geromi Moravia Heart - Vegisprize Hektor)
Veteran class:
Exc.1, BEST VETERAN - Irinland ZARINA ZENA (Tamerlan iz Slavnoi Stai - Irinland Zena Zeftu)
Exc.2 - UNA BELLA v. Steinigerweg (Socrate Black v. Steinigerweg - Rava Tara v. Heckendorf)
BROWN FEMALES
Youth class:
Exc.1 - GAIA Wot A Thriller (Farentino Wot a Thriller - Donostia Wot A Thriller)
Intermediate class:
Exc.1, res.CAC - FALBALA ARONE de la Villa Valiano (Grand Mollis Armani - Verone-Taiswan de la Villa de Channes)
Exc.2 - FINAL FANTASY Forever Star (Simon Betelges - Moonflower de Grande Vinko)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB - FIRENZE Wot A Thriller (Pathos delle Querce Nere - Keyalas Wot a Dream)
Exc.2 - FIRST BABY des Yeux de la Revanche (Prinz Paris v. Jahrestal - Tabata des Ceps Fleuris)
Veteran class:
Exc.1 - ULTIME Star of Jupiter (Jupiter - R'Oriel de Rouge Sang)